Bayraklı’da evde bakım hizmeti başladı – GÜNDEM

0

Bu kapsamda Bayraklı'da yaşayan yatalak hastalar, yaşlı veya engelli vatandaşlar; Evde sağlık ziyareti hizmetinden yararlanarak evlerinin küçük bakım, onarım ve tadilatlarını gerçekleştirebilecekler. Başkan İrfan Önal, “Seçim döneminde verilen bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her zaman imkanlarımız ölçüsünde destek olacağız” dedi.

RANDEVU SİSTEMİ
Bayraklı Belediyesi, hastalık veya yaşlılık nedeniyle işlerini yürütmekte zorluk çeken ilçe sakinlerine yönelik evde bakım hizmetlerine başladı. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın seçim vaatleri arasında yer alan en önemli projelerden biri olan Evde Bakım Hizmeti, yatalak hastaların ve yaşlıların hastaneye gitmeden gerekli sağlık hizmetlerini evde almalarına olanak sağlıyor. Bu kapsamda hemşirelik, fizik tedavi, kişisel bakım, ilaç takibi ve tıbbi konsültasyon gibi farklı alanlarda destek verilmektedir. Ayrıca Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri; Talepler doğrultusunda küçük bakım, tadilat ve ev onarımlarını gerçekleştirecek. Randevu ve detaylı bilgiye 477 20 00 numaralı telefondan ulaşılabilir.

YAŞLILARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ
Sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi her vatandaşa destek vereceklerini belirten Başkan Önal, eşi Gökçe Pişkin Önal ve sağlık ekipleriyle birlikte şeker ve kalp yetmezliği sorunu yaşayan 82 yaşındaki Refik Şevket Alten Avcı'yı ziyaret etti. İnce Mahallesi, proje kapsamındaki evinde. Sağlık ekipleri Alten Teyze'yi muayene ederek tedavisi için gerekli önerilerde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Avcı, “Bizi unutmadığınız için çok teşekkür ederiz.” Avcı'ya geçmiş olsun dileyen Başkan Önal, şunları söyledi: “Seçim döneminde verdiğim sözlerden biri de evde bakım hizmetleriydi. Belediye olarak yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç yaşlılarımızın her zaman yanında olacağız. Gerekli tüm hususları değerlendirip mümkün olduğu ölçüde ekiplerimizi seferber edeceğiz. Teknik olarak ekiplerimiz evlerde de küçük bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirecek. “Yaşlılık ve hastalık nedeniyle hayatlarını sürdürmekte zorlanan yaşlılarımızı asla yalnız bırakmayacağız” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking