Dünya Mossad Başkanı’nın bu açıklamasını konuşuyor! “Bedel ödetmenin zamanı geldi”

0

İsrail Dış istihbarat Teşkilatı Mossad Başkanı David Barnea’nın açıklaması gündemde. Barnea, ülkesinde düzenlenen bir terörle mücadele konferansında yaptığı konuşmasında, “İran’ın Rusya’ya, Ukrayna saldırısında kullanması için kısa ve uzun menzilli füzeler, insansız hava araçları (İHA) satmaya çalıştığını ancak bunu engellediklerini” belirtti.

“BARIŞIMIZI HATTA BURADAKİ VARLIĞIMIZI TEHLİKEYE ATABİLİR”

Tahran’ın gelecekte başka silahlar satma niyetinde olduğunu bunu da engelleyeceklerini dile getiren Barnea, “Korkumuz şu ki; Ruslar da bunun karşısında İranlılara gelişmiş silahlar verecek. Bu da barışımızı hatta buradaki varlığımızı tehlikeye atabilir.” diye konuştu.

İsrail Dış istihbarat Teşkilatı Mossad Başkanı David Barnea

Mossad Başkanı, teşkilatının uluslararası ortaklarıyla İran’ın arkasında yer aldığı İsraillileri ve Yahudileri hedef alan 27 saldırıyı önlediklerini savundu.

“BEDEL ÖDETMENİN ZAMANI GELDİ”

İran’a “bedel ödetmenin zamanının geldiğini” dile getiren Barnea, İran’a bu bedelin “sahadaki işbirlikçilerinden en üst rütbelere kadar, İran’ın derinliklerinde hatta Tahran’da ödetilebileceği” tehdidinde bulundu.

İran’ın Rusya’ya Ukrayna saldırısında kullanması için “kamikaze” diye isimlendirilen silahlı İHA’lar sattığı yönünde geçmişte çok sayıda haber çıkmıştı. İsrail güvenlik makamları, İran-Rusya askeri işbirliğinin artmasını tehdit olarak nitelemişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Damat dehşeti! Konuşmak için gitti, kurşun yağdırdıDamat dehşeti! Konuşmak için gitti, kurşun yağdırdı
'Bu kadar da olmaz' dedirten anlar! Yayalar neye uğradığını şaşırdı‘Bu kadar da olmaz’ dedirten anlar! Yayalar neye uğradığını şaşırdı
Çöp diye atıyorduk! Saç dökülmesi sorunu olanlar dikkat, artık mutfağınızdan eksik etmeyeceksinizÇöp diye atıyorduk! Saç dökülmesi sorunu olanlar dikkat, artık mutfağınızdan eksik etmeyeceksiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking