TBMM Genel Kurulu bugünkü bütçe görüşmelerini yarıda kesti

0

Saadet Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in kürsüde konuşurken fenalaşarak yere düşmesi ve ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılması nedeniyle toplantı 4 kez kesintiye uğradı.

Dördüncü aranın ardından Danışma Kurulu’nun, Genel Kurul’un çalışmalarının bugün tamamlanması yönündeki kararı kabul edildi.

Teklifin kabul edilmesiyle, bugün Genel Kurul’da görüşülen Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı 2024 ve Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı 2022’ye ilişkin ilk tur görüşmelerinin geri kalanının 21 Aralık Perşembe günü yapılacak toplantıda yapılmasına karar verildi. .


Bütçe görüşmeleri 25 Aralık’ta tamamlanacak

Öneriye göre 21 Aralık’tan sonraki toplantılar bir gün ertelenecek. Bu nedenle 24 Aralık Pazar günü bitmesi gereken bütçe görüşmeleri 25 Aralık Pazartesi günü sona erecek.

TBMM Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, danışma kurulunun önerisini kabul ettikten sonra yaptığı açıklamada, Parti Milletvekili Saadet Kocaeli Hasan Bitmez’in kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldığını ve Bitmez’e anjiyo yapıldığını söyledi.

Milletvekili arkadaşlarıyla birlikte hastaneye gittiklerini belirten Karaca, Bitmez’e geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekili Muhammet Levent Bülbül, HEDEP Hakkı Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başkar da üzüntülerini dile getirerek partili Saadet Bitmez partisine şifalar diledi.


“İnsan olarak birbirimizi seviyoruz ve saygı duyuyoruz”

AK Grup Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, sosyal medyada kendilerine yönelik eleştirilerin geldiğini belirterek, olaydan bu yana milletvekillerinin herhangi bir ayrım gözetmeksizin Bitmez’den yardım talebinde bulunduğunu söyledi.

Farklı partilerden milletvekillerinin Bitmez’e yardım etmeye çalıştığını anlatan Zengin, şöyle konuştu: “Sayın Hasan Bitmez bu kazayı yaşarken burada herkes ‘Bu hepimizin başına gelebilir’ diyordu. Bazı arkadaşlarımız kazanın ne olduğunu anlamamış olabilir. Arkada oldukları için sıkıntı yaşadılar. Dışarıdan izleyenler konuya çok acımasız davrandılar. “Okudum ve yaklaştığını görüyorum. Bu öyle insani bir şey ki hepimizin yüreğine dokunuyor. Buradaki mücadelelerimizin tamamı siyasi mücadeledir. İnsan olarak birbirimizi seviyoruz ve saygı duyuyoruz. Farklı partilerden arkadaşlarımız, dostluklarımız var. Düğünlere gidiyoruz, cenazeleri paylaşıyoruz. “dedi.

Zengin, Bitmez için tüm yürekleriyle dua ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Şu anda bir milletvekilimiz yaşam mücadelesi veriyor. Siyaset oynamanın zamanı değil, şimdi yapmamız gereken insanlığa kucak açmaktır. Türk Büyük Milleti” Millet Meclisi de bu birliğin ortaya çıktığı yerdir.” dedi.

Zengin, Bitmez ve Saadet Partisi’ne acil şifalar diledi.

Konuşmaların ardından Karaca TBMM Başkanvekili yarın saat 11.00’de toplanacak meclisi kapattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş