AB’den Gazze çağrısı: Derhal ara verilmeli

0

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 7 Ekim’den bu yana devam ederken, Avrupa Birliği (AB), Gazze Şeridi’ndeki düşmanlıkların derhal durdurulması çağrısında bulundu. AB tarafından yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi’nde kötüleşen insani krizle ilgili ciddi endişelerin olduğu ifade ediliyor ve şöyle deniliyor: “AB, düşmanlıkların derhal durdurulması, sınır geçişlerindeki kapasitenin artırılması ve özel bir deniz yolu da dahil olmak üzere insani yardım çağrısında bulunuyor” Böylece insani yardımlar Gazze halkına güvenli bir şekilde ulaşsın.” “Koridor oluşturma talebini kabul ediyoruz.”

“İnsani yardım hızla ulaştırılmalı”

Açıklamada, İsrail’in uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk uyarınca kendisini savunma hakkına sahip olduğu yineleniyor ve şöyle deniliyor: “AB, insani yardım da dahil olmak üzere gerekli tüm tedbirleri alarak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine hızlı, güvenli ve engelsiz bir şekilde ulaştırılmasını sağlar. olanlar.” yardım koridorları ve insani ihtiyaçlar için duraklamalar.” çağrısında bulundu. Bu bağlamda 9 Kasım’da Paris’te düzenlenen insani yardım konferansının sonuçlarını memnuniyetle karşılıyoruz.”

ALMANYA’DAN ateşkese karşı açıklama

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Arap ve İslam dünyasının Gazze’de ateşkes veya uzun süreli duraklama çağrısının uygun olmadığını söyledi.

Arap ve İslam dünyasından gelen ateşkes çağrılarına değinen Şansölye Scholz, “Gazze’de derhal ateşkes veya uzun bir ara verilmesi çağrısının doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu, İsrail’in Hamas’ın toparlanmasına izin vermesi gerektiği anlamına geliyor” dedi. Füze yapımına ve saldırmasına izin verilmemeli” değerlendirmesini yaptı.

HAMAS REHİN ÇAĞRISI

Açıklamada ayrıca Hamas’a tüm rehineleri derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakması çağrısında bulunuluyor ve şunlar belirtiliyor: “Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin (ICRC) rehinelere erişmesine izin verilmesi büyük önem taşıyor. Sivillerin çatışma bölgesini terk etmelerine izin verilmeli. Bu çatışmalar hastaneleri ciddi şekilde etkiliyor ve sivillere ve sağlık personeline korkunç zararlar veriyor. AB, uluslararası insancıl hukukun hastanelerin, tıbbi ekipmanların ve hastanelerdeki sivillerin korunmasını gerektirdiğinin altını çiziyor.

Ayrıca hastanelere en acil tıbbi malzeme derhal doldurulmalı ve acil tıbbi bakıma ihtiyaç duyan hastalar güvenli bir şekilde tahliye edilmelidir. “Bu bağlamda İsrail’i sivillerin korunmasını sağlamak için azami itidal göstermeye çağırıyoruz.”

Açıklamada, AB’nin Gazze halkına sürekli yardım akışı sağlamak ve gıda, su, gıda ve gıdaya erişimi kolaylaştırmak için uluslararası ortaklar, Birleşmiş Milletler ve diğer kuruluşların yanı sıra bölgedeki ülkelerle yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceği belirtildi. tıbbi bakım, yakıt ve barınak. (İHA)

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kayseri'de 2 katlı evin çatısında yangın!Kayseri’de 2 katlı evin çatısında yangın!
Maltepe'de bir polis şehit olduMaltepe’de bir polis şehit oldu
10 Kasım'daki 'çiğ köfte partisi'ne soruşturma!  Valilikten açıklama10 Kasım’daki ‘çiğ köfte partisi’ne soruşturma! Valilikten açıklama

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking