Google yeni yapay zeka ürünlerini tanıttı – Son Dakika Bilim Teknoloji Haberleri

0

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Gemini 1.5 Pro” modelinde çeviri, kodlama ve muhakeme gibi temel kullanım alanlarında çok sayıda kalite iyileştirmesi yapıldığı belirtiliyor.

Açıklamada, Gemini serisinin son üyesi olan “Gemini 1.5 Flash” modelinin, tepki hızının daha önemli olduğu daha dar veya yüksek frekanslı görevler için optimize edildiği ve modelin konuşmaları hızlı bir şekilde özetleyebildiği, eklemeler yapabildiği vurgulandı. resimlere ve videolara başlıklar ekleyin ve büyük belgelerden ve tablolardan veri çıkarın.

Basın bülteninde Gemma ailesinin yeni nesil açık kaynak modeline eklenen iki yeni model tanıtılıyor. “Astra Projesi” Yapay zeka asistanlarının geleceğine ilişkin ilerleme paylaşıldı.

Açıklamada ayrıca, yüksek çözünürlüklü videolar oluşturmaya yönelik bir model olan Veo, metinden görüntüye dönüştürme modeli olan Imagen 3 ve fotoğraf aramanın yeni yolu Gemini de duyuruldu. “Fotoğraf isteyin” işlevsellik getirildi.

FİLİSTİNLİLER PROTESTO ETTİ

Öte yandan Filistinli destekçiler, şirketin Nimbus Projesi'ni ve İsrail'in Gazze ve Refah'a yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla şirketin Mountain View, Kaliforniya, ABD'deki genel merkezinde düzenlenen “Google I/O 2024” konferansına girişi engelledi.

Protestocuların taşıdığı pankartlarda “İsrail'in apartheid'ına teknoloji yok”, “Soykırım için çalışmayacağız” ve “Kötülük yapmayın, Nimbus Projesi'nden vazgeçin” gibi ifadeler yer aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking