İsveç resmi olarak NATO üyesi oldu!

0

İsveç’in katılım belgeleri bugün Washington’a teslim edildi. Böylece İsveç İttifakın 32. üyesi oldu.

26 Şubat’ta Macaristan Ulusal Meclisi İsveç’in NATO’ya katılımını onaylayarak tüm müttefikler için onay sürecini tamamladı.

İsveç, 18 Mayıs 2022’de NATO’ya katılmak için başvurdu.

“İSVEÇ ARTIK NATO ÜYESİ”

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İsveç artık NATO üyesidir. Bizi 32. üye olarak karşılayan tüm müttefiklerimize teşekkür ederiz. Birlik, dayanışma ve sorumluluk paylaşımı için çaba göstereceğiz ve Washington Antlaşması’nın özgürlük, demokrasi, bireysel özgürlük ve hukukun üstünlüğü değerlerine tam olarak bağlı kalacağız. “Birlikte daha güçlüyüz” dedi.
Öte yandan İsveç ve komşusu Finlandiya, Ukrayna’daki savaşın ardından Mayıs 2022’de NATO’ya katılım başvurusunda bulundu. Finlandiya geçen Nisan ayında ittifakın 31’inci üyesi oldu.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul-THY şubatta 6,1 milyon yolcu taşıdıİstanbul-THY şubatta 6,1 milyon yolcu taşıdı
Sürpriz gelişme!  Bugün Türkiye'ye geliyorumSürpriz gelişme! Bugün Türkiye’ye geliyorum
Bakan Tunç, yazar Eylem Tok ve oğlu için açıklama yaptı: Tutuklama kararı çıkarıldı.Bakan Tunç, yazar Eylem Tok ve oğlu için açıklama yaptı: Tutuklama kararı çıkarıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking