Putin’den dikkat çeken 2.Dünya Savaşı açıklaması: ‘Elimizden geleni yapacağız’

0

İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından soykırıma uğrayan Sovyet sivillerin anısına inşa edilen anıtın açılış töreni Rusya’nın Leningrad bölgesinde gerçekleştirildi.

Törene Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko katıldı.

Putin burada yaptığı konuşmada, Sovyet ordusunun 27 Ocak 1944’te Leningrad kuşatmasını kaldırdığını söyledi. Leningrad kuşatmasının zulüm açısından benzeri görülmemiş bir olay olduğunu vurgulayan Putin, şunları söyledi: “Bir milyondan fazla Leningrad sakini mağdur oldu. soğuktan, açlıktan ve bitmek bilmeyen saldırılardan. Bu veriler tarihçilerin ve bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış ve mahkemelerde belgelerle kanıtlanmıştır. Nazilerin ülkemizin sivil halkına karşı yürüttüğü savaş sırasında işlediği diğer suçları soruşturmaya yönelik çabalar devam edecek.” dedi.

Bazı ülkelerde tarihin yeniden yazıldığını, değiştirildiğini, Nazi ideolojisinin benimsenip onun yöntemlerinin uygulandığını belirten Putin, bunun Ukrayna’da da yaşandığını söyledi. Putin, saldırılarda sivillerin ölmeye devam ettiğini vurgulayarak, “Nazizm’i tamamen durdurmak ve yok etmek için elimizden geleni yapacağız” dedi. dedi.

aaBu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kar ve tipi nedeniyle Muş-Kulp karayolu trafiğe kapatıldıKar ve tipi nedeniyle Muş-Kulp karayolu trafiğe kapatıldı
Eskisehir çöplüğünde çocuk cesedi bulunduEskisehir çöplüğünde çocuk cesedi bulundu
Fatih Erbakan o illeri sayıp açıkladı!  Fatih Erbakan o illeri sayıp açıkladı! “Yeni sürprizlerimiz olacak”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking