Rusya devlet başkanlığı seçimlerinde Putin’in rakipleri belli oldu

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Seçim komisyonu, 15-17 Mart tarihleri ​​arasında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için milliyetçi Liberal Demokrat Parti’den Leonid Slutsky ile Yeni Halk Partisi’nden Vladislav Davankov’un adaylıklarının onaylandığını duyurdu.

REKLAM

Rusya Ulusal Seçim Komisyonu, önümüzdeki Mart ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Vladimir Putin’e karşı iki adayın yarışacağını duyurdu.

Komisyon, milliyetçi Liberal Demokrat Parti’den Leonid Slutsky ile Yeni Halk Partisi’nden Vladislav Davankov’un 15-17 Mart tarihleri ​​arasında yapılacak seçimler için adaylıklarının onaylandığını duyurdu.

Her iki aday da 2000 yılından beri başkanlık yapan ve bu seçimi kesinlikle kazanacak olan Putin’e ciddi bir rakip olarak görülmüyor.

Parlamentodaki Slutsky ve Davankov partileri de Putin’in iktidardaki Birleşik Rusya partisinin çıkardığı yasaları geniş ölçüde destekliyor.

Parlamentonun alt meclisinin dış ilişkiler komitesi başkanı olan Slutsky, Kremlin’in dış politikasının ana destekçilerinden biri olarak biliniyor. 2018’deki son cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin adayı oyların yalnızca %6’sını aldı.

Davankov, parlamentonun alt meclisi Duma’nın başkan yardımcısıdır. Partisi 2020 yılında kuruldu ve 450 üyeli parlamentoda 15 sandalyeye sahip.

2004’te Putin’e karşı yarışan ve seçimlerde ikinci olan Komünist Parti adayı Nikolai Kharitonov’un adaylığı bu yıl Komisyon tarafından kabul edilmedi.

Ukrayna’da barış çağrısı yapan siyasetçi Ekaterina Duntsova da Komisyon tarafından reddedilen siyasetçiler arasındaydı. Başvurusu, belgelerindeki yazım hataları da dahil olmak üzere bazı sorunlar nedeniyle Komisyon tarafından onaylanmadı ve Duntsova’nın Yüksek Mahkeme’ye yaptığı itiraz da reddedildi.

Başkan Vladimir Putin de Duncova gibi bağımsız adaylar arasında yer alıyor. Rus yasalarına göre bağımsız adayların en az 500 destekçi tarafından aday gösterilmesi ve 40 veya daha fazla bölgeden en az 300.000 imza toplanması gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş